madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

The belief that the Constitution has a strict interpretation and its meaning does not change is known as which of the following? Select one: a. Judicial restra
Who is Albert Einstein? ​
Find the sum of the first 32 terms of the AP : 0.5, 0.75, 1​
why do we use acid during the detection of halogens​
On the accompanying grid, draw and label quadrilateral ABCD with points A(1,2), B(6,1), C(7,6), and D(3,7). On the same set of axes, plot and label quadrilatera
how can you relate the concept of "social work" to "service"?
What are some situations wherein the consequences of socialization are being displayed? Give at least three.
what sounds do toads make?
The distance between Kathmandu to Hetauda is 86 km. convert the distance from km into meter (m).​
FRENCH I Complete each sentence with a partitive or indefinite article. 1. Je ne mange pas ___ beurre. 2. Combien coûte ___ chocolat chaud? 3. Oui, je bois