aalondraa04 aalondraa04
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

If one gallon of ice cream costs $3.25, how much does three gallons cost?

Respuesta :

vandeada62
vandeada62 vandeada62
  • 13-01-2021

Answer:

9.75

Step-by-step explanation:

3..25 x 3 =9.75

Answer Link

Otras preguntas

1.3.1 Healthy Living Test To analyze means to speak or write in support of a person or issue. True False
Help? (Also we are reviewing 7th grade math. Ps, the second screenshot is a trick question.)
Which details from "My First Day in Paris" develop the characters? Select each correct answer. Susan tries to calm the author when she realizes her luggage is m
4(-9x - 5) Please explain step by step so i can also understand how to do this! (simplify each expression)
I need help with this please​
Which situation does NOT show kinetic energy? * PLS ANSWER ASAPPPP Answer options: A. a hockey puck sliding on the ice B. a baseball in a catcher's glove C. a
Please help! I will mark as brainliest. <3
what is the advantage of exercise?
Which animal would you be least likely to see because of its status as an endangered species? O leopard O gazelle O buffalo cheetah
If CD = 3 and AD 3 and AD = 18, find AC.