lolig0016 lolig0016
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jay spent 3.90 for 6 candy bars. Find the unit rate

Respuesta :

dypa8887 dypa8887
  • 13-01-2021

Answer:

0.65

Step-by-step explanation:

divide 3.90 by 6

Answer Link

Otras preguntas

The general revenue fund consists of which two parts?.
In the first paragraph, the author describes the country going to war. What does this description reveal about the citizens of this country?A.The citizens share
Which words refers to the medium of a work of art?
A find a recurrence relation for the number of bit strings of length n that do not contain three con
What is a golden rectangle and give an example of a real-life situation that uses a golden rectangle?
Find the volume of figure. Round your answers to the nearest tenth, if necessary.
__________are the Nile and the Mississippi?​
Bradford Electric Illuminating Company is studying the relationship between kilowatt-hours (thousands) used and the number of rooms in a private single-family r
The Nazi Party was a fascist movement that appealed to the poor and humiliated people of Germany. What ideas was this movement based upon? A Industrial strength
Does this document support the claim that China's one-child policy was working? Explain