Lee2008 Lee2008
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Help! I need new dish soap. Which
one is the better price? Should I buy
the Method brand that is $5.49 for 36
oz. or the Seventh Generation brand
that is $3.39 for 25 oz? Use math to solve

Respuesta :

keelakute
keelakute keelakute
  • 13-01-2021

Answer:

Method brand because 6.5 per oz

Step-by-step explanation:

pls give me brainliest plzzz

Answer Link

Otras preguntas

why would you want a service to help you manage and discover influence?
f(x) = 3x + 12, g(x) = 3x - 1; = = Find (fºg)(x).
Adam bought a fish aquarium worth $3,000 in the first week of the year. Its value depreciates by 3% per week. What will the value of the fish aquarium be after
Divide. 1585 ÷ 25 63 6312 6325 63710
can someone talk to mewhy?necause I'm so bored pleassssse ​
Before you go Which ending corrects the sentence fragment? running off to your friend’s house to the airport please call me and eat dinner
Write 28 x 32 in commutative property. No links!
What are the procedure to Impeach the President? House - - Senate -
1. Which layer of the earth contains rocks that are moving slowly but continuously? * 1 point A. Crust B. Mantle C. Inner core D. Outer core 2. What happens to
Nicaragua beat Panama as the site of the first cross-seas canal. true or false