luxni
luxni luxni
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

it cost £2 20
by 5 apples work out how much it would cost by 8 apples​

Respuesta :

hollybeth
hollybeth hollybeth
  • 12-01-2021

Answer:

£3.52

Step-by-step explanation:

2.20/5=0.44

0.44×8=£3.52

Answer Link

Otras preguntas

Divide 3m 80cm of ribbon in the ratio of 1/3 : 3/4 : 1/2 what is the result?​
Christians have always been devoted to the ideal of a Church a. whose leaders remain uninvolved in secular affairs b. in which the laity may be sinful but the c
Solve the equation without using the Distributive Property. 8(x-3)= 16 x -3 = please show an Example because Im lost... lol
If standard 6-sided dice are placed side-by-side touching in a single row on a table, only some of the faces will show. With 3 dice in a row, 11 faces are visib
Don't give me the answer just explain where I messed up.
“Keeping a nice secret is very hard to do, like holding your breath” (Hurst 558). Personification Simile Metaphor
Which of these best suggests the physical characteristics of sound? a braking car a passing train ripples on a pond pipes through a tunnel
Select the correct answer. Which sentence describes a cause of the decline of the Roman Republic? • A. There was a shortage of labor after a slave rebellion. B.
describe the relationship of science and technology?​
PLEASE HELP ME!!!!!!