likuythgrfecefghjkui likuythgrfecefghjkui
  • 12-01-2021
  • Mathematics
contestada

helppppppppppppppppppppp meeeeeeeeeeeeeee

helppppppppppppppppppppp meeeeeeeeeeeeeee class=

Respuesta :

pancake1127
pancake1127 pancake1127
  • 12-01-2021

Step-by-step explanation:

654/218= 3$ each

25×3=75

25 burger costs 75 $

so second answer

Answer Link
xamaanix xamaanix
  • 12-01-2021

Answer:

$75

Step-by-step explanation:

$654÷218 burgers = $3

$3= The price of each burger

25 burgers = $3×25=75

$75 is the total price for 25 burger

hope this helps:)

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this problem.
1.At State College, the cost of tuition is $6168, housing is $3280, the meal plan is $2190, and books cost $1200. How much would you need to pay to attend State
which statement about the great compromise is accurate
What are some aspects of cultural life in the Maldives?
Which of the following is not true about Article Four of the U.S. Constitution? It places limits on the powers of the states. It allows all states
organisms that form index fossils
Frank has a 2-digit number on his baseball uniform. The number is a multiple of 10 and has 3 for one its factors. What three numbers could Frank have on his u
Which Muslim empire became the largest empire of its time? Ottoman Safavid Mughal Persian
A kilogram of whole-wheat flour costs $6. What is the cost of 400 grams of flower 1 kg=1000 grams
In the number 8444 what is the relationship betwee n the 4s