isifuentes4
isifuentes4 isifuentes4
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 5 lb. package of chicken costs $6.00. What is the cost per pound?

Respuesta :

Hrishii
Hrishii Hrishii
  • 15-12-2020

Answer:

$1.2

Step-by-step explanation:

Cost per pound = 6/5 = $1.2

Answer Link
710230
710230 710230
  • 15-12-2020

Answer:

1.20 a pound

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why must an organism maintain homeostasis
when an author lists facts, statistics, or the results of field studies, he or she is a. using reasoning. b. stating a viewpoint. c. providing evidence. d. maki
a ____ is a duplicate of a file, program, or disk that you can use in case the original is lost, damaged, or destroyed.
how do people determine location and boundaries
An actor describing what it was like on the set of a movie. is that Primary Source or Secondary Source? And explain why
If 4x-3=7 then 4x=10
Does 40/100 equal to 2/3? Explain why or why not.
who commissioned the gero crucifix?
How do u divide decimals
What would happen to a reaction rate it there were two enzymes? What does that tell us about the way enzymes work?