Iarry
Iarry Iarry
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 50.7 Fl. Oz. bottles cost $84 how much does one bottle cost?

Respuesta :

5421103
5421103 5421103
  • 15-12-2020

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

84/12=7 each bottle is $7

Answer Link

Otras preguntas

Henry went on a field trip to a national park. He not only observed the aquatic life in the pond, but also the trees, vegetation, and animal’s species on land.
What is the minimum coeffecient of static friction μmin required between the ladder and the ground so that the ladder does not slip?
The first man who reported about australia to europe was
Can someone please help me with this!
In a pickup game of dorm shuffleboard, students crazed by final exams use a broom to propel a calculus book along the dorm hallway. If the 3.5 kg book is pushed
Typically, when will the National Bureau of Economic Research​ (NBER) announce that the economy is in a​ recession? A. about six months before the recession beg
How are tumor cells different from normal cells?
what is the key similarity between leo Tolstoy’s the death of Ivan IIyich and edvard munch’s painting the scream? Both works are a depiction of the difficultie
What day of the week is marked on the calendar?
Check answers now asap