baileywhitt
baileywhitt baileywhitt
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Addie bought pencils for $0.80 each and pens for $1.15 each. Altogether she spent $12.15 on 13 items. I need to make 2 equations and answer how many pencils or pens she bought.

Respuesta :

sicardrufuws sicardrufuws
  • 15-12-2020

Answer:

pls heat this i need points

Step-by-step explanation:

pls

Answer Link

Otras preguntas

Use long division to divide (6x^2 - 39x -21) / (x -7)
The difference between three times a number and five more than two times the number
How does the mass of an object affect its acceleration?
the 1996 population of San Diego, California, was estimated to be about 1,170,000. This was about 3/7 of the estimate for Chicago. What was the approximate of C
what was the first horror film nominated for a best picture oscar
What are the 2 primary functions for drawing
I need help with math, giving 15 points! (And brainiest)
Where does photosynthesis get its energy? Sunlight and carbon dioxide Sunlight and oxygen ATP and carbon dioxide ATP and oxygen
50 pounds of pet food for $37.99 Unit rate
What is 513 divided by 54