alexandramichelle200 alexandramichelle200
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

An 12-ounce bottle of orange juice costs $2.64. What is the cost of the orange juice per ounce?

Respuesta :

EmmaR5
EmmaR5 EmmaR5
  • 15-12-2020

Answer:

22 cents per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which word correctly completes the sentence? My aunt keeps track of many family __________ birthdays.         A. members'       B. member's
1. What would be the final temperature of a mixture of 50g of water at 200C temperature and50g of water at 400C temperature?
What is guttan morgan in germany?
Explain why ultra-high voltages are used to carry electricity over transmission lines.
An example of a vestigial structure is the a. kangaroo pouch. b. human tail bone. c. cat forelimb. d. all of the above
An example of a vestigial structure is the a. kangaroo pouch. b. human tail bone. c. cat forelimb. d. all of the above
What multiplication problem equals 160
Which of the following has the most electrons? A) Sr^{2+} B) Rb C) Cl^{-} D) Kr
What did Frederick Mueller recieve for his birthday?
simplifying a higher root of a whole number