Zyzy17 Zyzy17
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can y’all Hurry And Plzzz Help Me

Can yall Hurry And Plzzz Help Me class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-12-2020

Answer:

C. its 7.5 per land

Step-by-step explanation:

Answer Link
bridgetrubytubey
bridgetrubytubey bridgetrubytubey
  • 15-12-2020

Answer:

7.50 per lawn

Step-by-step explanation:

for two lawns it is 15 dollars and 15/2=7.50

so for 1 lawn it is 7.50

Answer Link

Otras preguntas

Chemical reaction occurs when chemical bonds are either
Help me please,Thanks
which type of discrimination does not give people of different races a full and equal place in social, economic, and political life
A recipe uses 3 eggs for every 8 cups of flour. what is the ratio of eggs to flour in the recipe?8 to 33 to 118:3
true or false: night performances were common in the globe theater
PLEASE HELP!!!!!! Which two of the following ideas related to international relations and security did the Allies support and promote during World War 2?
Pick an appropriate solvent to dissolve a glucose(polar b salt(ionic cvegetable oil(non polar? d sodium nitrate (ionic
In which situation would a certificate of deposit (CD) be the best banking choice?
Which aspect of the Roman Catholic Church established in the 300s remains today? A.The Roman Catholic Church’s leader is still the bishop of Rome, or the pope.
Help me please,Thanks