Delylahllano012
Delylahllano012 Delylahllano012
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 4 t-shirt costs $5. What is the unit price for a t-shirt?

Respuesta :

tsya
tsya tsya
  • 15-12-2020

4x5 = 20 , maybe it would be $20?

Answer Link

Otras preguntas

A region in which people share one or more cultural traits
A fair die will be rolled 9 times. What is the probability that 4, 5, or 6 is rolled exactly 2 times? Round your answer to four decimal places.
What were two main causes of death along the oregon trail?
Elena was suspected of committing a fraud. Investigators asked her to tell her story in reverse. This promising lie-detection technique is based on the idea tha
A printing company used 1896432 sheets of tag board last year. What is the value of the digit 8 in 1896432
I need help someone please help
Like zimbardo's men, sometimes we are are bombarded with expectations shaped by preexisting norms and patterns of behavior. What would be examples of these expe
What was Muhammad first revelation from the angel Gabriel?
Can anyone help me with this question??
650 mL = oz and explain how you get the answer