asmaahmed52 asmaahmed52
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

1. If 12 kg of sugar cost $ 250, calculate the cost of 20 kg of sugar.

Respuesta :

isabella6565
isabella6565 isabella6565
  • 15-12-2020

Answer:  416.7

250/12 = 20.8

20.8 x 20 = 416.7

Answer Link

Otras preguntas

list three ways the Nile is important to the people of Egypt.
my last one got deleted but whats 10x5 i dont actually but u get it how are you doing today??? i hope ur doing well !!!!!!! next question i need help with is 4
Find the area of the shaded region.
can a woman lactate without being pregnant ?
This is the same dilation that you used in Question 3. What scale factor was used to create the dilated Triangle M'S'V'? In your answer, give the scale factor t
Can you pls help me answer a,b,c,or d it’s due soon
​​​​Which of these is a group of three to four solo jazz musicians who play improvised jazz music? transposing embouchure combo water key
Find The Value Of x ?[tex]1) \sf \large \: log_{3}( \frac{1}{3} ) = x[/tex][tex]2) \large\sf log_{3}(x - 1) = 2[/tex]Thankuhh☃️​
Which numbers are factors of 12? Check all that apply 2 5 6 12 24
There are some computer into negative​