ren8555
ren8555
15-12-2020
Mathematics
contestada
what is the unit rate for the cost of pizzas
Respuesta :
Diamond0051
Diamond0051
15-12-2020
It is 2.60 a slice also knows as 2.60x
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
please help me asap!!!
Samantha Powers received an order from her commanding officer to report for duty at the Sunshine State Air Force base on Tuesday at 9 AM. Samantha decided she w
say something so mean to me idc just say whats on your mind broskis
3 times a day Dylan mixes 2 oz of protein powder into a shake how many days can he make all 3 shakes from his 5 oz container of protein powder you #16 oz in a #
Which equation would you use to solve this problem: Laura bought 4 1/3 bushels of apples for $16. How much did each bushel cost? *
[tex] {x}^{3} - 3 {x}^{2} + x - 3[/tex]how do I solve for x?
Which Pair shows equivalent expressions? IMG.578403 IMG.97643 IMG.60957 IMG.5904736
(08.02)Which of the following graphs best represents the solution to the pair of equations below? y = −x + 6 y = 2x − 3 A. (3,3) B. (1,5) C. (-3,3) D. (-1,5)
Write a letter to a relative, encouraging her to accept an unwanted family heirloom
A rectangular rug has a perimeter of 146 feet. The width of the rug is 5 feet more than three times the length. Find the length and the width.