lamayiadavis13 lamayiadavis13
  • 15-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kevin bought 15 bananas for 4.50. How much does 1 banana cost?

Respuesta :

unizzy132 unizzy132
  • 15-12-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

Divide 4.50 by 15.

Answer Link

Otras preguntas

Round 5,282 to the nearest ten Math
Is 2y= 8 a linear function
If Charles run 1/4 of mile in 2 minutes, how to find out how long it would take for Charles to run a whole mile at that rate.
190 miles every 4days ratio table for how many miles for six days
what is one common characteristic of all waves?
What often motivates the hero in Greek myths? A. an opportunity to forget his or her past B. the need to make friends C. the desire to achieve a particular goal
Write an algebraic expression to find the number of seconds in n minutes. Evaluate the expression for n=20
Which action is most closely associated with the Anti-Federalists' goals?A. oppose ratifying the Constitution.B. support a limited monarchy.C. pass the Great Co
A paper factory makes 8423 sheets of paper in 45 minutes. How many sheets of paper does the factory make in one minute? Round to the nearest hundreth if necessa
12/20 as a decimal and a percent?