Iarry
Iarry Iarry
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50, how much does one tube cost?

Respuesta :

Bransh
Bransh Bransh
  • 14-12-2020

Answer:

40.5/7=(answer)

Answer Link
nunya1074
nunya1074 nunya1074
  • 14-12-2020
I believe the answer is $5.79
Answer Link

Otras preguntas

1/3 of 2 feet=(?)inches1/6 of 3 yards=(?)inches​
Jesse compete in the hot dog eating contest 32 hotdogs in eight minutes how many hotdogs can he eat in 12 minutes
Which rules of exponents will be used to evaluate the expression.Check all that apply
Internal validity is also referred to as ________________. a. both causal and measurement validity b. measurement validity c. causal validity d. external validi
What is the summary formula and why is it used?
A 200 kg Boulder has 39,200 jars of gravitational potential energy what height is it at
Which word does not belong? avenida esquina intersección palabra
Tickets to the school musical $6.25. The amount received from ticket sales is $706.25. How many tickets were sold?
Write a numerical expression for the following: The product of seven and twelve minus fifteen
how many cats would there be if for every gray cat there was 7 blue cats. There are 3 gray cats