jdstazzone jdstazzone
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Granola cost $2.79 for 16.4 ounces at this rate how much does 25 ounces of granola cost

Respuesta :

2late 2late
  • 14-12-2020

Answer:

30

Step-by-step explanation:

16.4 divided by 2.79 is 5

Well its rounded to 5

25 + 5 = 30

Answer - 30

Answer Link

Otras preguntas

If x to the 2nd power equal 60, What is the value of x
Rao is x years old now and Pau is 12 years older than Rao. In two years Pau will be exactly twice as old as Rao is then. How old is Rao today?
what is the number of x​
01:23:42 Plates are puzzle-piece like sections of the lithosphere that move over the asthenosphere, carrying pieces of continental and oceanic crust. Which stat
Jerry and Elaine have a rule that whoever gets home first will walk the dog. Elaine returns from work to find Jerry asleep on the couch and their pug, Lola, wai
"There is no reason to show you are paying attention (nods, small verbal affirmations, etc) if you are indeed ___________."
Which equation demonstrates the additive identity property?
What is the equation of the line that passes through the point (8,3) and has a slope of 1/4
Kimberly owns a cupcake shop in Newport Beach, California. The market for cupcakes is very competitive. At Kimberly’s current production level, her marginal cos
How is india becoming more Americanized