imani321zs
imani321zs imani321zs
  • 14-12-2020
  • Mathematics
contestada

Unit rate of $99 for 15 movies

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-12-2020

Answer:

6.60$ dollars per movie

Step-by-step explanation:

99/15=6.6

Answer Link
katbuss katbuss
  • 14-12-2020

Answer:

$6.60

Step-by-step explanation:

[tex]\frac{99}{15}[/tex] = 6.60

Answer Link

Otras preguntas

What type of word indicates that a noun is to follow?
a^2=-42+13a solve by factoring ?
need to round these numbers to the nearest ten, please help.
How do you calculate how many tenths are in 20.4?
During a 3-hour storm, it snow 2.5 inches. Jacob said that it snowed an average of about 8 inches per hour. What is the error?
What did the attack on the U.S. military barracks in Beirut and other terrorist incidents against Americans and other westerners reveal about a new worldwide da
A number multiplied by itself and then by itself again gives 1000. What is the number?
usely i get up at 6:00
What is a transformer?!?!
Earl runs 75 meters in 30 seconds.How many meters does Earl run per second?