lakishabellamy211
lakishabellamy211 lakishabellamy211
  • 13-12-2020
  • Mathematics
contestada

The store is selling lemons at $0.66 each. Each lemon yields about 2 tablespoons of juice. How much will it cost to buy enough lemons to make three 9-inch lemon pies, each requiring half a cup of lemon juice?​

Respuesta :

davidmoya1309 davidmoya1309
  • 13-12-2020

Answer:

$7.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

stingwings increased decreased remained stable 1
numero entero que no sea natural
помогите пожалуйста, очень срочно надо
can someone please help me with this question
what type of constitution governed the republic of texas
Please help!!!! I’ll appreciate it
6x-y=1 solve for Order Pair
I need help on this unsaturated (alkenes, alkynes and aromatic compounds
what are the land reforms in pakiatan from 1947 till now
We want to prove by induction that n² + n is even for all positive integers n. The base case is: 1² +1 = 2 is even. Select the proper inductive hypothesis. It