jormcdan24
jormcdan24 jormcdan24
  • 13-12-2020
  • Mathematics
contestada

An 11 pound turkey costs
$15.00, while the 20 pound
turkey is on sale for $25.00.
Which is the better buy?

Respuesta :

kalebbarnett1 kalebbarnett1
  • 13-12-2020

Answer:

11 pound turkey

Answer Link
cromwelogoy123167 cromwelogoy123167
  • 13-12-2020

Answer:

the 11 pound turkey its not that expensive than the other one

Answer Link

Otras preguntas

Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate, what 1 quart cost? What would 1 pint cost? Please explain.
Who were the muckrakers and what did they do?
Who was Hiram Bingham? A. a Harvard-trained archaeologist who first explored the Maya ruins at Tikal B. a Yale-trained explorer who first discovered the los
How did the black death contribute to the decline of the manor system?
If pencils sell at 6 for 59 cents, how many pencils can be bought for $2.95?
. If 200g of fat is used for 8 cakes, how much is used for 3 cakes?
110% OF WHAT NUMBER IS 880? SHOW EVERY STEP PLZ:)
To respond to a chemical signal, a cell must have a..... to which the signaling molecule can bind.
Prove jklm is a parallelogram
220 is 95.3% of what number?