721500 721500
  • 12-12-2020
  • Mathematics
contestada

4.5lb times $15 per pound

Respuesta :

Nebulite
Nebulite Nebulite
  • 12-12-2020

Answer:

$67.50

Step-by-step explanation:

You would just multiply 4.5x15

Hope this helps!

-AxekickNebulite

Answer Link

Otras preguntas

___________________________ is the process for which scientists determine if a rock layer or fossil is younger or older than other rock layers or fossils. Abs
Your teacher will show you how to use a calculator to find the mean and standard deviation for the following set of data. A set of eight men have heights (in in
Suppose Anna earns $38.50 to walk the neighbor's dog 7 hours during the week. How much does Anna earn per hour?
What is the difference between pulmonary circulation and systemic circulation?
Which sentences contain relative clauses
The members of these kindoms all have cell walls. Which kingdoms are they?
In which quadrants of the coordinate plane is the shaded region of the system located? y ≥ x y ≤ x + 4 A. I, II and III B. I, II, and IV C. I, III, and IV D. II
Manten is a popular brand of hiking boots. Its advertisements emphasize the experience of conquering unfamiliar terrain in the wild. They portray vivid, captiva
Convert 71/10 to a decimal. Round to the nearest hundreth.
50% of 60 what is the answer