Seudónimo Seudónimo
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

xmariapm65 xmariapm65
  • 11-12-2020
$16 I don’t have time to explain sorry I’m helping as many ppl as I can
Answer Link

Otras preguntas

#3 – What major historical event changes the history of the world due to the fall of Constantinople and the search for new trade routes?
Which organization is a major part of the executive branch
The bursa that commonly becomes inflamed from overuse of the patellar tendon is the: Question 12 options: prepatellar bursa superficial infrapatellar suprapatel
Aubrey invested $7,100 in an account paying an interest rate of 5. 6% compounded quarterly. Assuming no deposits or withdrawals are made, how much money, to the
For Standing Bear Company, sales revenue is $200,000, sales returns and allowances are $5,000, sales discounts are $3,000, and cost of goods sold is $120,000. N
Sugar is consumed by animals, which perform
Which of the following safety and privacy features is not included in a P2P app or service?
What does an author do when he uses pathos to persuade a reader? O A. Appeals to another authority O B. Makes an emotional appeal O C. Makes an informational ap
What is the volume of prism G?
I need some help with this please