shesaidjackson shesaidjackson
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Leo is adding gravel to the edge of the driveway. He orders 6 bags of gravel for $252. How much would it cost if leo orders 8 bags of gravel?

Respuesta :

gulnora85
gulnora85 gulnora85
  • 16-12-2020

Answer:

no

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the percentage of 136 days to 85 days
The formation of the state of Israel
Which of the following was a byproduct of William Penn’s practice of religious toleration in the Pennsylvania colony? A. civic integration B. suffrage C. judici
Marianne buys 16 bags of potting soil that comes in 5/8 pound bags. If her father calls and says he needs 13 pounds of potting soil, how many additional bags of
chandragupta's construction of roads and harbors most clearly demonstrated the importance of what aspect of governance?
What is the value for x in this equation? log(6x + 5) – log2 = log5
Porsha calculates the amount of money she will have at the end of 6 years on a $5,000 investment earning 3.75% interest compounded quarterly. She writes the fol
What is the unit rate of 15.6 degrees in 30 minutes
how to make this into a fraction
Becoming informed about economics helps a person understand the