paris8468 paris8468
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

How much would it coast for 4 sandwiches if any 3 were for 12 dollars

Respuesta :

james5159242016
james5159242016 james5159242016
  • 11-12-2020

Answer:

36 dollars

Step-by-step explanation:

this is basic math just use multiplication i think u typed the problem whrong

Answer Link
ninjathan300
ninjathan300 ninjathan300
  • 11-12-2020

Answer:

$16 for 4 sandwiches

Step-by-step explanation:

The answer is 16 because 12 divided by 3 is 4, and 4 multiplied by 4 is 16.

P.S Can I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

Was the gold rush worth it
5 (3x + 2k +2) = HELP PLS IM DESPERATE FOR MATH HELP
Which element is chemically similar to chlorine?
George Corporation has no beginning inventory and manufactures a single product. If the number of units produced exceeds the number of units sold, then net oper
Who painted the image above?
3 folders cost $2.91 which equation would help determine the cost of 2 folders The answer is yes
what are 3 signs of emotional abuse in children?​
16. wrote about the fall of Rome and how it affected its people Pope George Theodora The Germans Virgil Submit
An engineer wants to design an oval racetrack such that 3.20 × 10 3 lb racecars can round the exactly 1000 ft radius turns at 102 mi/h without the aid of fricti
What kind of relationship is it between particle size and permeability? Direct or indirect