myleigh142
myleigh142 myleigh142
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Find the Unit Rate: Allison bought 6 pounds of bananas for $10.50.

Respuesta :

BG227192
BG227192 BG227192
  • 11-12-2020

Answer:

25.3

Step-by-step explanation:

Answer Link
ryleeporter48 ryleeporter48
  • 11-12-2020
every pound is $1.75
10.50/6= 1.75
Answer Link

Otras preguntas

What is (-1.15) x 3.2 ???
Write each ration number as a fraction-27, -16
When economists use the term "laissez-faire," what economic idea are they referring to? A. Government plays an important role in regulating the economy. B. Indi
In a sale, there is 50% off all prices. A chair costs £17.50 in the sale. How much was it before the sale?
"Reign of Terror" is associated with what country? A. France B. Britain C. Germany D. Italy
242,628 written in word form
How does a seismologist help society
How did the Mongols respond to the different religions that were practiced in Persia? The Mongols were tolerant of the different religions. The Mongols were
Fascist Party leader who became dictator of Italy
The nation-state concept originated in which of the following countries? A. France B. England C. Japan D. United States