ijustwannasleep
ijustwannasleep ijustwannasleep
  • 11-12-2020
  • Mathematics
contestada

Item #1
Item #2
3
Oreos
$3.29
for 15 oz.
Chips Ahoy
$2.88
for 12 oz.
Unit Price
Which is the better deal? (Circle One)
Item #1 Item #2

Respuesta :

erick7738
erick7738 erick7738
  • 11-12-2020

Answer:

chips ahoy

Step-by-step explanation:

the better deal is the chips ahoy because you would almost get the same amount of cookies for less money.

Answer Link

Otras preguntas

10.We almost went to war with Britain for the d u m b e s t possible reason. What was the reason? A British person called our President a m o r o n. An American
Three motions of the Moon?
Match the cost variance component to its definition. a. Actual quantity b. Standard quantity c. Actual price d. Standard price 1. The expected price 2. T
What is the mood of the section “nothing left” how does the author Lauren tarshis create this in the tornado that change America
[tex]\sqrt{x}[/tex] 14 + 7 x 5/5 + 74
What is a simpler form of (3x-4)(x+2)?
What were slave patrols? O A. Armed groups that raided plantations and killed slave owners O B. Organized groups of slaves escaping north together O C. Groups p
2 The measure of one side of a square is (s + 3) inches long. Which pair of expressions both represent the perimeter of this square? 2s + 3 A and (s + 3) (8 +3)
A student receiving an honor was chosen to write an article to submit to the school board on the major influences in his education. Read the excerpt and answer
Department B had 3,000 units in Work in Process that were 25% completed at the beginning of the period at a cost of $12,500. 13,700 units of direct materials we