LaliatheWolf
LaliatheWolf LaliatheWolf
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

A 30-pack of paper towels costs $48.30. A 32-pack costs $49.60. Which is the better buy? Explain.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-10-2016
The one that is $48.30.  I hope it helps!
Answer Link
iamurqueen13 iamurqueen13
  • 12-10-2016
32 pack because u get two more for an extra dollar and 30 cents
Answer Link

Otras preguntas

2. llarawan ang kalagayang panlipunan ng Brazil batay sa mga sinabi ni Pangulong Rousseff. Ayon sa kaniya, paano niya ito mapabubuti? Sagutin sa tulong ng T-Cha
A new house was purchased for $605000. after 3 years, it's market value had increase by 28%. What is the new market value if the house?
are glycoproteins intrinsic or extrinsic
Tìm công thực hiện khi nâng một bao muối nặng 50 lb lên 5 ft​
What’s the total surface area?
you............ exceed the speed limit​
Rolling Out A. Gautam Diana was so embarrassed that she wanted to disappear. She didn’t know that her friend’s birthday party was at a roller-skating arcade.
The circle below is centred at O. a) Which letter labels a segment of the circle? b) Which letter labels a sector of the circle?
Unit 1: Introduction: (2 questions). 1 which aris on a graph (x- the dependet variable Anss is Y-axis 2. which the Indepent variable ? |Aos= X-axis axis 4. what
express 56 by-72 in standard form