renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

In “Archaeology’s Tech Revolution Since Indiana Jones,” the author mentions the movie of Indiana Jones to ____ a. Show the contrast between the old and modern w
(will give brainliest!) Given the triangle below, which of the following is a correct statement? a. sec∠B=3/7 b. cot∠B=3/2 c. sec∠B=7/3 d. cot∠C=1/2
The history of chocolate began (11) _______- three and a half thousand years ago . At that time, people in the Amercas (12) ____ as the Mayans and the Aztecs gr
Amy's art class is 6 hours long. How long is her class in minutes?
14. Which of the following choices is not one of the benefits of having a budget? A. People are less likely to buy things on impulse. B. People have a plan for
Can you help me in this question
Both Chad Lindsey and Wesley Autry... A survived subway accidents. B were on the platform with the author. С knew the man who fell on the tracks. D saved people
Richie Rich has been approved for a 90% loan. Richie is under contract to purchase a home for $400,000 and put $5,000 earnest money down with the contract. If R
Find m∠ABD and m∠CBD given m∠ABC = 111∘.
The equation represents the total resistance, r, when two resistors whose resistances are r1 and r2 are connected in parallel. Find the total resistance when r