adrianabrandiswb adrianabrandiswb
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

apples costs $1.98 per pound, how much does 1.5 pounds of apples cost

Respuesta :

jrasmusse8944
jrasmusse8944 jrasmusse8944
  • 13-11-2020

Answer:

$2.97

Step-by-step explanation:

Answer Link
sabyynyar
sabyynyar sabyynyar
  • 13-11-2020

Answer:

0.75 apples about 3/4 ig

Step-by-step explanation:

it's just u will divide 1.5 to 1.98 to get how many apples

Answer Link

Otras preguntas

conclusion about how drought leada to food insecurity water insecurity ,poverty and fights for resources in Africa​
Can someone please help me label this map?
Scientists have estimated that the worlds oceans have warmed by approximately 2.5 ºC since the last glacial maximum. By how much would this warming alone (ignor
Hypercholesterolemia increases the risk of developing.cardiomyopathyvalvular stenosisO atherosclerosisa pulmonary embolism
How dose the phrase shuffle down the halls from “passage 2: The Speech” help the reader interpret Casandra’s mood in the context of the story ?
Round your answer to the nearest tenth
Question 3(Multiple Choice Worth 3 points)(02.03 MC)Your friend won the race that you were both running. Instead of being gracious, your friend made fun of you
13. Based on what you know about the human body systems and cellularrespiration, give 3 reasons why these undead, mindless, cannibalisticzombies could not exist
Investigation of availability, accessibility, quality and sustainable use of freshwater in my community (mdantsane) data interpretation
mla style guide essay handbook