yolandatrevino744
yolandatrevino744 yolandatrevino744
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

can you help me out​

can you help me out class=

Respuesta :

jacmae23
jacmae23 jacmae23
  • 13-11-2020

Answer:

$36

Step-by-step explanation:

Answer Link
carlos149
carlos149 carlos149
  • 13-11-2020

Answer:

$36.

Step-by-step explanation:

(Hot dog) 2 for 5: Unit price is 5/2 = 2.5

(Soda) 3 for 3 so unit price is 1 for 1.

6 sodas = 6 dollars

12 Hot dogs = 12. x 2.5 = 30 dollars.

Price for both = 30 + 6 = 36.

Answer Link

Otras preguntas

Which pronoun correctly completes the sentence? __________ has sent these lovely flowers? A. Who B. Whom
a powerful committee of the us senate charged with finding ways to raise federal revenues is the
which points are solutions to the system of inequalities shown below? y>x+1 y>3 x<5 A.(1,5) B.(0,6) C.(5,6) D.(3,5) E.(4,1) F.(4,4) (Multiply answers,
Which of the following sentences uses figurative language? My grandparents recently moved into a retirement home. The lawn needs to be mowed soon. It was so hot
Round 2,716 to the nearest thousand
12+5.928+6.6+14.072 I needed helppppp
Which answer best completes the sentence? Of all the dancers in the ballet, Giselle was by far the __________ . A. most gracefullest B. more graceful C. the gra
Ralph Lauren chose the name Polo for his clothing company to ____ wealth and elegance. A. mandate B. comprise C. manipulate D. imply
What is the main function of veins in a leaf? Photosynthesis Transpiration Transport of substances
What is the answer to 13/56 + 5/7=?