001361124
001361124 001361124
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

which is less expensive per ounce, 16 ounces of colby cheese for 7.75 or 24 ounces of american cheese for 10.25.

Respuesta :

jocelynmataa
jocelynmataa jocelynmataa
  • 13-11-2020

Answer:

16 ounces of colby cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Two angles whose sum is 180°are supplementary angles. find the measure of the supplementary angle shown in the figure. The smaller angle measures.
What is 100+200 answer that question and let's be friend and Im am on my school computer so
Which of the following protects US citizens from being arrested without being charged? writ of habeas corpus ex post facto law bill of attainder state legislatu
does the justice system neglect forgiveness? PART B: which detail from the text best supports the answer to part a?
Use the number line below, where RS I need help with this please
PLSSS..I NEED HELP WOTH 11, 12 13, AND 14, tho the answers r there, but I need meaningful explanation plssss...HELP. Whoever answers gets 50points.
JOINNNN FOR SUPRISE ( H O T ) PASSCODE: GFMV0r MEET ID : 713 3149 2387
HELP ASAP PLEASE!!!! and if you can pls tell the steps on how you get the answer
Jacob is practicing the 100 meter dash. The data show his times in seconds. 14, 13, 13.5, 16, 14, 15.5, 14.5 Which box plot shows the distribution of the data?
The year 1492 has been described as a turning point in world history. What does this phrase mean?​