3IMBOWZ 3IMBOWZ
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

What is the answer please ASAP

What is the answer please ASAP class=

Respuesta :

dlivya
dlivya dlivya
  • 13-11-2020
It’s 4 becuase x+3 will go with x+3 then we will only have 4
Answer Link

Otras preguntas

Which equations could model this problem? A package of 12 cans of dog food costs $33. What is the unit price d per can of dog food? Choose all answers that are
True or False habitat destruction is a disadvantage of geothermal energy?
Estimate each percent. 35% of 147=
a natural flow of water from underground to the surface is a/an
a teacher has 24 red pens. if the ratio of red pens to blue pens she owned was 8:7, how many pens did she have total?
In the 1920s, many rural banks failed because
Which of the following must be true to consider something to be alive ? A. it must be able to replicate its DNA b. it must be able to response to light c. it m
How you write 240,005 in word form
2(m+1)-n^3;m=-2, n=3. cluless!!! please help!!!
How could you use the product of 108 and 4 to find the product of 324 and 4