dhejwbbbx dhejwbbbx
  • 12-11-2020
  • Physics
contestada

Sandra pays $11 for 2.75 pounds of cheese. What is the cost per pound?
$0.40
x
$0.44
$4.00
$4.40
Hi

Respuesta :

joshuasheng823 joshuasheng823
  • 12-11-2020

Answer:

$4.00

Explanation:

The cost per pound is $4.00, $11 divided by 2.75 is 4.

Answer Link
yasiaortiz yasiaortiz
  • 12-11-2020

Answer:

Th cost per pound is $4.00.

Explanation:

11/2.75= 4

Answer Link

Otras preguntas

What can happen when a fission chain reaction gets out of control? This can cause a loss of heat. This can cause an explosion. This can cause extreme cooling of
how do writers use direct characterization in a story
Two styles of essays are
Answer 1,2 and 3 and challenge thank you
what can be assumed about a parent cell if. after asexual reproduction the daughter cell has 24 chromosome? ?
The median number of points scored by 9 players in a basketball game is 12. The range of the numbers of points scored by the same basketball players in the same
How to solve -7=-11+v/5?
the length of a rectangular Banner is 5 feet longer than its width if the area is 66 square feet find the dimensions
True or false? Opposite angles of a parallelogram are equal.
Scott likes tennis shoes. He pays attention to his favorite brands and looks forward to the release of the latest models. Tennis shoes are a(n) _____ of Scott’s