eslami313110
eslami313110 eslami313110
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Can you tell me the answer plsssss​

Can you tell me the answer plsssss class=

Respuesta :

Cfs7769
Cfs7769 Cfs7769
  • 12-11-2020

Answer:

19. 36 hours

20. 9 months

Step-by-step explanation:

To find these answers you would simply devide what is made by the goal. In #19 it would be 8/288÷36h

For #20 it would be 15÷135=9

Hopefully this helps.

Answer Link

Otras preguntas

a 12 pack of soda is roughly $2.50. What is the cost per can of soda?
A ladder manufacturer recommends that its ladders be used on level ground at an angle of 72.5∘ 72.5 ° to the horizontal. At that angle, how far up the side of
(x-5)(x+4)..........​
Which of the following pricings has the lowest price per pound? 2 pounds for $2.75 3 pounds for $4.05 4 pounds for $5.60 $1.36 per pound
Add farmers market you buy 4 pounds of tomatoes for three dollars a pound and 2 pounds of sweet potatoes for two dollars a pound. You spent 80% of the money in
4 over 9 - 1 over 5​
why did the new latin American republic remain economically dependent after independence ​
help me asap need it
The standard Gibbs free energy of formation of __________ is zero. (a) H2O (l) (b) O (g) (c) I2 (s)
Based on his​ preferences, Bill is willing to trade 4 movie tickets for 1 ticket to a basketball game. If movie tickets cost $8 each and a ticket to the basketb