neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Which characteristics of mental disorders should not be ignored? A. Feeling of shame B. Sadness C. Hopelessness D. Warning signs
A football is kicked at 40 yards away from a goal post that is 10 feet high. Its path is modeled by y = -0.03x 2 + 1.6x, where x is the horizontal distance in y
discuss the value of doing "performance evaluation tests" on athletes.
let f(x)=(4x^3+20)^2 and g(x)= 4x^3+20. given that f(x)=(h o g)(x), find h(x)
how does distance change when the amount of work done remains the same
World war i ended these three empires. austro-hungarian baltic ottoman russian soviet
Convert: 225 cm = ________ in user: convert: 225 cm = ________ in
5 1/2 % tax on $20 is ?
What is the quotient of the following? 22.578 ÷ 2.13 a. 0.0943 b. 10.6 c. 20.448 d. 0.106
Which of the following civilizations had little interaction with the major civilizations of the classical era? A.Mesoamerican B.Egyptian C.Chinese D.Persian