jordanmic2027 jordanmic2027
  • 16-10-2020
  • Mathematics
contestada

Kroger sells peaches for 1.20 a pound if joe bought 2 1/2 pounds of peaches how much did he spend

Respuesta :

BrainlyMastery
BrainlyMastery BrainlyMastery
  • 16-10-2020

Answer:

Joe spent $3 on peaches

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Chlorination of ethane yields, in addition to ethyl chloride, a mixture of two isomeric dichlorides. what are the structures of these two chlorides
Space has which of the following characteristics check all that apply A. No height B. Two dimensional C. Finite length D. Infinite length E. One dimension
Please help me! I have a mid term tomorrow, and this question is on the review. Describe how high-energy electrons are ultimately responsible for driving t
Explain why logarithms are a good choice for describing sound intensity and earthquake magnitude
¿Qué función crees que cumple el tejido cartilaginoso en la laringe y en la tráquea?
Deon is saving money to buy a game. so far he has saved $20 , which is four-fifths of the total cost of the game. how much does the game cost?
what is the difference between plant and animal cells
The most economically useful unicellular fungi are
Which of the following is not one of the rules that must be followed regarding animal research? A. Animal research must have a clear scientific purpose. B. Anim
Can someone please help me?