mendozaj612 mendozaj612
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.
$2.99 for 19 lb
Helpppppp

Respuesta :

maslee0654
maslee0654 maslee0654
  • 15-10-2020

Answer:

.16

Step-by-step explanation:

you divide 2.99 by 19 to get .15736 then you just round to the nearest hundredths place.

Answer Link

Otras preguntas

what is the authors opinion about the school hours from 8:00 to 10:00 am
What is the answer to 10+y=25
Joey got up at 6:55 A.M. and left for school at 7:35 A.M. How long did it take Joey to get ready for school?
1-5 please help ASAP!!!!!! 25 points
Find the answer 29° 36° 49° 61°
what does x and y equal
Which two Cities were destroyed by atomic bombs during world war 2
when you use criticism about a literary work in a paper, that criticism is a _____ sourceA• basicB•primaryC• standardD• secondary
At the beginning of his speech, what bit of humor helps Jason Reynolds charm his audience
What is 2- 0.945? Pls Help I can't answer this for my home work Pls ASAP