darlynemmaldonado
darlynemmaldonado darlynemmaldonado
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jeans are on sale for $16 per pair. How much will 4 pairs of jeans cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-10-2020

Answer:

4 pairs cost $64

Step-by-step explanation:

16*4=64$

Answer Link

Otras preguntas

Why was October 12,1999 a historic day ?
The function f(x) = x2 has been translated 9 units up and 4 units to the right to form the function g(x). which represents g(x)? g(x) = (x 9)2 4 g(x) = (x 9)2 −
As smart phones have grown in popularity, regular cell phones have fallen out of favor. As a result, one electronics retailer estimates that 10.5% fewer regular
What is the most significant challenge annabeth faces in her business model? annabeth does not have the skills to make machine parts. annabeth must raise large
Two yellow lines (one solid, another broken) in the center of a two-way road mean that vehicles traveling ___________.
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST!!!! The supercharged teen brain tends to minimize risk in a situation respond slowly and rationally avoid risky situations avoid
The ability of a product or service to meet customer needs refers to ______. Multiple choice question. benchmarking quality continuous improvement inventory
Place the following numbers on order from the least to greatest (TIMED!!!)​
What is the volume of the prism? 100 yd cubed 150 yd cubed 200 yd cubed 250 yd cubed
The Oklahoma Land Rush occurred after