TheReplicantKid
TheReplicantKid TheReplicantKid
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lisa went to the hardware store and bought 12 pieces rope. Each rope was 3/4 of a meter long. If the rope cost $3.50 a meter, how much did she spend?

Respuesta :

lacaplo205 lacaplo205
  • 15-10-2020
.....................................
Answer Link
jakegriffin jakegriffin
  • 19-05-2021

Answer:

(B) 31.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

While it is true that a person with schizophrenia will have a dopamine imbalance, this imbalance might be the result of reduced ______ activity in the prefronta
Solve for x:2/5 (x - 2) = 4x
Word study: denotation and connotations The fall of the house of usher
Discuss two (2) methods for combining multiple anomaly detection methods to improve the identification of anomalous objects. You must consider both supervised a
HELP ASAP!!! PLEASE!!! Why do we perceive chlorophyll as being green? a. Because it reflects green light. b. Because it absorbs green light. c. Because it abso
Please answer this correctly without making mistakes
Assume the availability of an instance variable arr that refers to an ArrayList of Strings. Write a helper method concatAll that returns the concatenation of al
If Clarissa backed her father choice whose side would she be on for the battle
What is Earth's cosmic address?
======== URGENT======Read the following phrases from the poem. Oh, before America began to sing, I sung her to sleep. nourished her very being, fed her, placed