addisonmelendez8 addisonmelendez8
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

An 8-ounce bottle of glue costs $1.92. What is the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

$0.27 for 1 ounce

Step-by-step explanation:

Hope this helps!!!

Answer Link

Otras preguntas

What is the historical significance of a republic
Describe how the Hawaiian Islands were formed and how they are evidence for mantle plumes.
How do plant populations in a community change over time?
What biome is New Caledonia considered?
What are 3 physical properties of aluminum foil
6 divded by 2/3 = what
according to hamilton what are implied powers?A.powers not expressly forbidden in the constitutionB.powers that were forbidden in the constitutionC.powers that
What is the historical significance of a republic
What is the historical significance of a republic
What is the historical significance of a republic