johnsonmm0717
johnsonmm0717 johnsonmm0717
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl paid $37.20 for 12 gallons of ice cream for a school picnic. How much would 1 quart of ice cream cost?
$0.68
$0.78
$3.10
$4.10

Respuesta :

Cameronlazor
Cameronlazor Cameronlazor
  • 22-01-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What happens when a neuron is stimulated by another neuron?
Jala feels that her almond-shaped brown eyes are not as pretty as blue eyes that are rounder in shape. Jala's feelings of inferiority are called
Because the universe is expanding, what happens to light from other galaxies as it reaches earth? A. It is brighter B. Its is dimmer C. Its is blue shifted D. I
Statistically, women are _____ to be diagnosed with major depression. a. five times less likely than men b. more likely than men c. just as likely as men d. thr
Jeremy is making a trail mix containing raisins and peanuts. Raisins cost $1.50 per pound. Peanuts cost $2.50 per pound. Jeremy spends $10.50 to make 5 pounds o
1. Why is the quote “He laughs last laughs best” true? 2.what do you think of it?
The Gettysburg Address attempted to rally support for the war effort by calling for a defense of the values that the founders of the United States conveyed in t
Which type of -oriented movements seek to make specific changes within a society?
The president of Venezuela announced that the country would be devaluating the bolivar for the fifth time in nine years. The official rate is falling from 4.3 b
what is the molarity of a solution of potassium dichromate (k2cr2o7) if 187 grams are dissolved in 250 ml?