wjdbwjbdjw
wjdbwjbdjw wjdbwjbdjw
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor paid $8.10 for 3.6 pounds of apples what was the price per pound of apples

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

2.25 per pound

Step-by-step explanation:

i took 8.10 divided by 3.6 to get the price per pound

(brainllist plz)) (if helped)

Answer Link

Otras preguntas

HELP!!!!!! READ BELOWW
The human eye is able to detect as little as 2.35 × 10–18 j of green light of wavelength 510 nm. Calculate the minimum number of photons of green light that can
16 24 36 54 COMMON RATIO
What is the solution 7^x=49
Vanessa has two bags that contain slips of paper. One bag has 4 slips of paper that are numbered 2, 3, 4, and 5. The other bag has 4 slips of paper that are num
Identify the domain for the function!!! 10 points. Help needed
can someone help me?!!!!!
Write a descriptive writing about the secret garden.
Select all that apply cell structures that plant and animas don’t share are ___?
What is the equation of the line of best fit for the following data? Round the slope and y intercept of the line to three decimal places