fhgghhhhhgcdx fhgghhhhhgcdx
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jennifer bought 4.25 pounds if chocolate covered pecans. If each pound of chocolate covered pecans cost $2.40 how much did Jennifer pay for the chocolate covered pecans?

Respuesta :

Parth241
Parth241 Parth241
  • 13-10-2020

Answer:10.2$

Step-by-step explanation:4.25 times 2.40=10.2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 13-10-2020

Answer:

4.25 * 2.40 = 10.2 pretty simple

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

It is estimated that light takes 10,000 years to travel the full distance across our galaxy. If light travels at 3.0 x 10^8m in 1 second then what is the distan
What is the scientific notation for 568 billion?
How many protons, electrons, and neutrons are in I- and Li+ ?
what is the number value of the 2's in 2,200
Five more than twice a number is 17.
What caused the Korean War? What was the role of the U.N. in authorizing and fighting the war?
n+5(n-1)=7 help me i dont get it
Five more than twice a number is 17.
The ratio of the height of a bonsai tree to the height of a full-size ficus tree is 1:9.The bonsai ficus is 6 inches tall. What is the height of a full-size fic
Simplify the ratio:26:65