Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

1 Select the correct answer. Which end mark is needed? The store is offering some unusual bargains during the January sale_ A. Period (.) B. Question mark (?) C
Task 5. Describe the most helpful and the most unhelpful person you know. (Remember you can describe their appearance as well as their character and behaviour).
Item C sold half as many times as item D. Altogether, you sold 54 of these items. How many of items C did you sell today? How many of items D did you sell?
Re-exporting of important good is called ?
I Need Help PLEASE HELP ME RN ( Giving points for this if you put some none sense I will delete your answer and take my points back) no fooling around please th
The Coercive Acts: prevented colonists from trying British soldiers in the colonies for any crimes they committed. All of these choices are correct. closed Bost
What is something Ponyboy wants to control? and what are some of his values?​
Drag each label to the correct category. Sort the factors based on whether they were strengths or weaknesses of the Roman Empire.
Why does Calhoun actually believe slavery is a positive good?
Find the amount withheld for Social Security for each pay check. Monthly Salary: $3,170 Earnings to date: $15,500