prajaygaming876 prajaygaming876
  • 11-10-2020
  • Mathematics
contestada

i need help in this .each unit costs 14p.how much do 942 units costs?

Respuesta :

carolinehoskins54
carolinehoskins54 carolinehoskins54
  • 11-10-2020

Answer:

If each unit costs 14 (p?), then 942 units will cost 13,188.

Step-by-step explanation:

942 times 14 is 13,188

Answer Link

Otras preguntas

help me please help pleaseeeeeeeeeeeee
What is the highest lake in Bolivia? Aguado Lake Quilomari Lake Titicaca Lake Alto Lake
Help!!!In addition to fuel and maintenance, Rachel pays$1,000 a year for insurance. The equationC = (0.05 + 0.14) + 1,000 x shows the cost C, indollars, of owni
What is the period of the function y=tan (n/4(x-n/3)? 3 units 4 units 6 units 8 units
1 Choose the best answer, A, B or C. 1 The...... watch everyone and decide who is the best. Ajudges B contestants C winners 2 Lots of are coming to the party A
give flow chart to show how the components of gunpowder (potassium nitrate, carbon and sulphur) can be separated.​
Federal system may be disadvantageous for the countries if not handled properly .Justify the statement with approprite logics.​
Is being an American a matter of choice or geography?
What is the highest lake in Bolivia? Aguado Lake Quilomari Lake Titicaca Lake Alto Lake
Please help me! Greatly appreciated