Jaebhad
Jaebhad Jaebhad
  • 16-09-2020
  • Mathematics
contestada

If the price for 12 cookies is 42 dollars how much would if cost for 1 cookie

Respuesta :

joyhw
joyhw joyhw
  • 16-09-2020

Answer:

$3.50

Step-by-step explanation:

42 divided by 12 is the price of one cookie.

42 divided by 12 = $3.50

hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

When the speaker says that she will count centuries until her “fingers dropped,” she is using a figure of speech called — a. personification c. hyperbole b.
What is being defined below? a dark, organic material composed of partly decayed leaves and plants that adds nutrients and water-retaining ability to soil a. h
#6 and 7 can you help me please help help help
A branch falls from a tree how fast is the branch moving after 0.28 seconds
Oven cleaner is a highly caustic chemical that reacts with baked on foods. It is dangerous to the touch and has a very slippery feel.What is the likely pH of ov
American settlements that were given the right to help govern themselves. was it virginia , new england , new orleans , or the philadelphia
The percentage of the labor force that is willing and able to work, does not currently have a job, and is actively looking for work is called _____. unemploymen
I live by the beach on the north Pacific Coast. Temperatures are _____ and humidity is _____. mild; low extreme; low mild; high extreme; high
what are three benefits of being assertive?
I can't figure this out I need help. please help