kweenkeke97
kweenkeke97 kweenkeke97
  • 15-09-2020
  • Mathematics
contestada


At a grocery store, eggs are for sale for $3.99 per dozen. How much
would 4 dozen eggs cost?

Respuesta :

eexoie
eexoie eexoie
  • 15-09-2020

Answer:

15.96

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

I'm stuck on this question plz help
NEED HELP, DUE TODAY!!!
Please help!!! I'll make you Brainliest!!!!! Between which guide words would keen appear? a: kava and keel b: kebab and kite c:kite and kosher d: keep and kidne
The increase indent button indents the contents of a cell to the right by ____ spaces each time you click it.
(3,-2) and undefined slope in slope intercept form
Describe one immediate action that was most likely taken in the Hawaiian Islands to prevent the loss of life as the tsunami approached.
expository development is
Find the product. OF -4x(8 + 3x) -20x -44x -32x - 12x^2 -32x + 12x^2
someone help but theres another choise (D) the last chice that 7/2
What law made it harder for some Europeans to immigrate to the United States an easier for others