bryjaun13 bryjaun13
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

sturgeonryan85
sturgeonryan85 sturgeonryan85
  • 14-09-2020

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

1.28 times 7

Answer Link
bbernhardt1216 bbernhardt1216
  • 14-09-2020

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

If 1lb=$1.28, then 7lbs x $1.28= $8.96.

Answer Link

Otras preguntas

99% confidence interval for the mean
What is the source of the Rio Grande River? A. the Central Plateau in Mexico B. the Gulf of Mexico C. melting snow from the Rocky Mountains D. ocean swells
CAN ANYONE HELP ME ANSWER THIS ​
Though teen pregnancy may have social and emotional consequences, there is no danger to one's physical well-being. Please select the best answer from the choice
How did persident Jefferson act on his beliefs about government
A liver cell requires energy to move vitamins from an area of low concentration,across the cell membrane,to an area of high concentration. This process used by
Solve for x. - 1 2 (x + 5) = -10 A) -25 B) -10 C) 0 D) 15
what leader controls legislature
what is progressive tax and what is it based on?
What is the relationship between the number of motor neurons recruited and the number of skeletal muscle fibers innervated?a) Motor neurons always innervate tho