bryjaun14
bryjaun14 bryjaun14
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

meyerlj
meyerlj meyerlj
  • 14-09-2020

Answer:

I'm pretty sure the answer is 8.96

Step-by-step explanation:

1.28×7=8.96

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope-intercept form equation of the line that passes through (5, 7) and (8, 22)?
In what ways did the pace of Europe accelerate by the 18th century
Solve for s: 4s - 5 = 11
Equal Rights a. Equality b. Minority Rights c. Standards d. Sovereignty
in general terms the heart of any representative democracy is what?
A firsthand report or eyewitness account is an example of what type of data source?
__________ can keep you alert and sharpen your concentration. a. Stress response b. Exhaustion c. Resistance d. None of the above
1. An art teacher has 192 containers of paint for 17 students. If the teacher wants to provide each student with an equal number of containers, how many contain
This engineer invented the iron wire to replace hemp rope. a. John Roebling b. Washington Roebling c. Richard Delafield d. Phillip Murray
Which sentence has the correct subject verb agreement . Loud claps of thunder shake the house Or Loud claps of thunder shakes the house ?