kate051 kate051
  • 14-09-2016
  • Mathematics
contestada

Which is a better buy, 3 pounds for $8.31 or 5 pounds for $12.95?

Respuesta :

WWFfan1999
WWFfan1999 WWFfan1999
  • 14-09-2016
5 pounds is a better buy
Answer Link

Otras preguntas

How many index laws are there?
(c³d)a(cd⁷)aSimplify ​
Choose the correct sum of the polynomials (6x3 − 8x − 5) + (3x3 + 6x + 2).
HELP!! What problems exist with the Electoral College? A. Large states are over represented in the electoral college B. State by state set up of the College, st
Multiply: -14(y+11)
Has anyone here gone to NYU steinhardt? If so, do you have any advice on getting accepted?
find the sum of (x²+3xy+y²)+(x³+3x²y+2xy²+y³)​
The Sun is a type G2 star. Type G stars (from G0 to G9) have a range of temperatures from 5200 to 5900. What is the range of log(T) for G stars
In AAEB, CD is parallel to AB. Complete each proportion.
05. Leo earns $80 in a 4 day week. Workout his earning for: 1. 12 days b) 3 weeks